P0751.102NLT
Pulse Electronics CorporationPulse Electronics Corporation
P0751.102NLT Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: P0751.102NLT
Manufacturer/Brand: Pulse Electronics Corporation
Product description FIXED IND 1UH 6.8A 10 MOHM SMD
Datasheets: P0751.102NLT.pdf
Reference Price (In US Dollars)
800 pcs
1600 pcs
4000 pcs
  • Message
Specifications of P0751.102NLT
Part Number P0751.102NLT Manufacturer Pulse Electronics Corporation
Description FIXED IND 1UH 6.8A 10 MOHM SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant