C180EX500
Powerex, Inc.Powerex, Inc.
Powerex, Inc.
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: C180EX500
Manufacturer/Brand: Powerex, Inc.
Product description THYRISTOR STUD 500V 190A TO-93
Datasheets: C180EX500.pdf
Reference Price (In US Dollars)
30 pcs
  • Message
Specifications of C180EX500
Part Number C180EX500 Manufacturer Powerex, Inc.
Description THYRISTOR STUD 500V 190A TO-93 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 1399 pcs Data sheet C180EX500.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
C180PC
C180PC
Manufacturers: Powerex, Inc.
Description: THYRISTOR STUD 1300V 150A TO-93
In stock: 1179 pcs
Download: C180PC.pdf
RFQ
C180P
C180P
Manufacturers: Powerex, Inc.
Description: THYRISTOR STUD 1000V 150A TO-93
Download: C180P.pdf
RFQ
C180CX500
C180CX500
Description: THYRISTOR STUD 300V 190A TO-93
Download: C180CX500.pdf
C180MX500
C180MX500
Description: THYRISTOR STUD 600V 190A TO-93
Download: C180MX500.pdf
C180E
C180E
Description: THYRISTOR STUD 500V 150A TO-93
Download: C180E.pdf
C180DX500
C180DX500
Description: THYRISTOR STUD 400V 190A TO-93
Download: C180DX500.pdf
C180PB
C180PB
Description: THYRISTOR STUD 1200V 150A TO-93
Download: C180PB.pdf
C180C
C180C
Description: THYRISTOR STUD 300V 150A TO-93
Download: C180C.pdf
C180N
C180N
Description: THYRISTOR STUD 800V 150A TO-93
Download: C180N.pdf
C180D
C180D
Description: THYRISTOR STUD 400V 150A TO-93
Download: C180D.pdf
C180BX500
C180BX500
Description: THYRISTOR STUD 200V 190A TO-93
Download: C180BX500.pdf
C180M
C180M
Description: THYRISTOR STUD 600V 150A TO-93
Download: C180M.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year