G6D-1A-DC24
OmronOmron
G6D-1A-DC24 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: G6D-1A-DC24
Manufacturer/Brand: Omron
Product description RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
Datasheets: G6D-1A-DC24.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
  • Message
Specifications of G6D-1A-DC24
Part Number G6D-1A-DC24 Manufacturer Omron
Description RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Quantity Available 6364 pcs Data sheet G6D-1A-DC24.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
G6D-F4B DC24
G6D-F4B DC24
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURP SPST X 4 3A 24V
In stock: 705 pcs
Download: G6D-F4B DC24.pdf
RFQ
G6D-1A-DC5
G6D-1A-DC5
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 5V
In stock: 4247 pcs
Download: G6D-1A-DC5.pdf
RFQ
G6D-1A-ASI DC9
G6D-1A-ASI DC9
Description: RELAY GENERAL PURPOSE SPST 5A 9V
Download: G6D-1A-ASI DC9.pdf
G6D-4B DC24
G6D-4B DC24
In stock: 618 pcs
Download:
G6D-1A-ASI-AP DC5
G6D-1A-ASI-AP DC5
Download: G6D-1A-ASI-AP DC5.pdf
G6D-1A-ASI-NPDC24
G6D-1A-ASI-NPDC24
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
Download:
G6D-4-SB
G6D-4-SB
Manufacturers: Omron Automation & Safety
Description: SHORTING BAR FOR G7OD OUT BLOCK
G6D-F4B DC12
G6D-F4B DC12
Description: RELAY GEN PURP SPST X 4 3A 12V
In stock: 914 pcs
Download: G6D-F4B DC12.pdf
G6D-1A-ASIDC21
G6D-1A-ASIDC21
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 21V
Download: G6D-1A-ASIDC21.pdf
G6D-1A-DC12
G6D-1A-DC12
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V
Download: G6D-1A-DC12.pdf
G6DN-1A DC12
G6DN-1A DC12
Download: G6DN-1A DC12.pdf
G6D-1A-ASI-NPDC21
G6D-1A-ASI-NPDC21
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year