G2R-14-ASI-DC12
OmronOmron
G2R-14-ASI-DC12 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: G2R-14-ASI-DC12
Manufacturer/Brand: Omron
Product description RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V
Datasheets: G2R-14-ASI-DC12.pdf
Reference Price (In US Dollars)
100 pcs
  • Message
Specifications of G2R-14-ASI-DC12
Part Number G2R-14-ASI-DC12 Manufacturer Omron
Description RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 12V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 13637 pcs Data sheet G2R-14-ASI-DC12.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
G2R-14-ASDC24
G2R-14-ASDC24
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 24V
In stock: 19711 pcs
Download: G2R-14-ASDC24.pdf
RFQ
G2R-14-ASI DC48
G2R-14-ASI DC48
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 48V