G2R-14-ASI-AC120
OmronOmron
G2R-14-ASI-AC120 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: G2R-14-ASI-AC120
Manufacturer/Brand: Omron
Product description RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 120V
Datasheets: G2R-14-ASI-AC120.pdf
Reference Price (In US Dollars)
100 pcs
  • Message
Specifications of G2R-14-ASI-AC120
Part Number G2R-14-ASI-AC120 Manufacturer Omron
Description RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 120V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 11271 pcs Data sheet G2R-14-ASI-AC120.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
G2R-14-AP AC120
G2R-14-AP AC120
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 120V
In stock: 10011 pcs
Download: G2R-14-AP AC120.pdf
RFQ
G2R-14-ASI DC48
G2R-14-ASI DC48
Manufacturers: Omron
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 8A 48V