WHA250FET
OhmiteOhmite
WHA250FET Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: WHA250FET
Manufacturer/Brand: Ohmite
Product description RES 250 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheets: WHA250FET.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Message
Specifications of WHA250FET
Part Number WHA250FET Manufacturer Ohmite
Description RES 250 OHM 1/2W 1% AXIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 191383 pcs Data sheet WHA250FET.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
WHA1R0FE
WHA1R0FE
Manufacturers: Ohmite
Description: RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL
In stock: 89751 pcs
Download: WHA1R0FE.pdf
RFQ
WHA1K0FET
WHA1K0FET
Manufacturers: Ohmite
Description: RES 1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Download: WHA1K0FET.pdf
RFQ
WHA250FE
WHA250FE
Description: RES 250 OHM 1/2W 1% AXIAL