USP1V3R3MDD1TP
NichiconNichicon
USP1V3R3MDD1TP Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: USP1V3R3MDD1TP
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 3.3UF 20% 35V RADIAL
Datasheets: 1.USP1V3R3MDD1TP.pdf2.USP1V3R3MDD1TP.pdf
Reference Price (In US Dollars)
4000 pcs
  • Message
Specifications of USP1V3R3MDD1TP
Part Number USP1V3R3MDD1TP Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 3.3UF 20% 35V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant