RHT1A221MDN1PX
NichiconNichicon
RHT1A221MDN1PX Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RHT1A221MDN1PX
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM POLY 220UF 20% 10V T/H
Datasheets: 1.RHT1A221MDN1PX.pdf2.RHT1A221MDN1PX.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
  • Message
Specifications of RHT1A221MDN1PX
Part Number RHT1A221MDN1PX Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM POLY 220UF 20% 10V T/H Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant