PLX1D271MDL1
NichiconNichicon
PLX1D271MDL1 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PLX1D271MDL1
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM POLY 270UF 20% 20V T/H
Datasheets: 1.PLX1D271MDL1.pdf2.PLX1D271MDL1.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of PLX1D271MDL1
Part Number PLX1D271MDL1 Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM POLY 270UF 20% 20V T/H Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant