LGN2E821MELC30
NichiconNichicon
LGN2E821MELC30 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LGN2E821MELC30
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP
Datasheets: 1.LGN2E821MELC30.pdf2.LGN2E821MELC30.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of LGN2E821MELC30
Part Number LGN2E821MELC30 Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant