LGN2E681MELC25
NichiconNichicon
LGN2E681MELC25 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LGN2E681MELC25
Manufacturer/Brand: Nichicon
Product description CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
Datasheets: 1.LGN2E681MELC25.pdf2.LGN2E681MELC25.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of LGN2E681MELC25
Part Number LGN2E681MELC25 Manufacturer Nichicon
Description CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant