BZX79-B62,113
NexperiaNexperia
Nexperia
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BZX79-B62,113
Manufacturer/Brand: Nexperia
Product description DIODE ZENER 62V 400MW ALF2
Datasheets: BZX79-B62,113.pdf
Reference Price (In US Dollars)
10000 pcs
  • Message
Specifications of BZX79-B62,113
Part Number BZX79-B62,113 Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 62V 400MW ALF2 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 3627029 pcs Data sheet BZX79-B62,113.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
BZX79-B5V1,133
BZX79-B5V1,133
Manufacturers: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 5.1V 400MW ALF2
In stock: 488929 pcs
Download: BZX79-B5V1,133.pdf
RFQ
Manufacturers: Nexperia
Download: BZX79-B5V1,143.pdf
RFQ
BZX79-B62,143
BZX79-B62,143
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 62V 400MW ALF2
Download: BZX79-B62,143.pdf
Description: DIODE ZENER 5.6V 400MW ALF2
BZX79-B68,143
BZX79-B68,143
Description: DIODE ZENER 68V 400MW ALF2
Download: BZX79-B68,143.pdf
BZX79-B62,133
BZX79-B62,133
Download: BZX79-B62,133.pdf
BZX79-B6V2,113
BZX79-B6V2,113
Download: BZX79-B6V2,113.pdf
Download: BZX79-B68,113.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year