BZX384-B15Z
NexperiaNexperia
BZX384-B15Z Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BZX384-B15Z
Manufacturer/Brand: Nexperia
Product description DIODE ZENER 15V SOD323
Datasheets:
Reference Price (In US Dollars)
30000 pcs
  • Message
Specifications of BZX384-B15Z
Part Number BZX384-B15Z Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 15V SOD323 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 3134350 pcs Data sheet
Related Products
BZX384-B13,115
BZX384-B13,115
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 13V 300MW SOD323
In stock: 317956 pcs
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 10V 300MW SOD323
Download:
RFQ
Description: DIODE ZENER 15V 300MW SOD323