BZX384-B15,115
NexperiaNexperia
BZX384-B15,115 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BZX384-B15,115
Manufacturer/Brand: Nexperia
Product description DIODE ZENER 15V 300MW SOD323
Datasheets:
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of BZX384-B15,115
Part Number BZX384-B15,115 Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 15V 300MW SOD323 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 213765 pcs Data sheet
Related Products
BZX384-B16,115
BZX384-B16,115
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 16V 300MW SOD323
In stock: 1795131 pcs
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 10V 300MW SOD323
Download:
RFQ
BZX384-B15Z
BZX384-B15Z
Description: DIODE ZENER 15V SOD323