BZV85-C5V6,133
NexperiaNexperia
BZV85-C5V6,133 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: BZV85-C5V6,133
Manufacturer/Brand: Nexperia
Product description DIODE ZENER 5.6V 1W DO41
Datasheets: BZV85-C5V6,133.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Message
Specifications of BZV85-C5V6,133
Part Number BZV85-C5V6,133 Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 5.6V 1W DO41 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 268168 pcs Data sheet BZV85-C5V6,133.pdf
Related Products
BZV85-C6V2,133
BZV85-C6V2,133
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 6.2V 1W DO41
In stock: 281193 pcs
Download: BZV85-C6V2,133.pdf
RFQ
BZV85-C5V6,113
BZV85-C5V6,113
Manufacturers: Nexperia
Description: DIODE ZENER 5.6V 1W DO41
Download: BZV85-C5V6,113.pdf
RFQ
BZV85-C68,133
BZV85-C68,133
Description: DIODE ZENER 68V 1.3W DO41