LQH43NN5R6K03L
Murata ElectronicsMurata Electronics
LQH43NN5R6K03L Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: LQH43NN5R6K03L
Manufacturer/Brand: Murata Electronics
Product description FIXED IND 5.6UH 500MA 470 MOHM
Datasheets: LQH43NN5R6K03L.pdf
Reference Price (In US Dollars)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of LQH43NN5R6K03L
Part Number LQH43NN5R6K03L Manufacturer Murata Electronics
Description FIXED IND 5.6UH 500MA 470 MOHM Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant