1N5956PE3/TR8
MicrosemiMicrosemi
1N5956PE3/TR8 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 1N5956PE3/TR8
Manufacturer/Brand: Microsemi
Product description DIODE ZENER 200V 1.5W DO204AL
Datasheets: 1N5956PE3/TR8.pdf
  • Message
Specifications of 1N5956PE3/TR8
Part Number 1N5956PE3/TR8 Manufacturer Microsemi
Description DIODE ZENER 200V 1.5W DO204AL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 5678 pcs Data sheet 1N5956PE3/TR8.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
1N5956E3/TR13
1N5956E3/TR13
Manufacturers: Microsemi
Description: DIODE ZENER 200V 1.5W DO204AL
In stock: 4431 pcs
Download: 1N5956E3/TR13.pdf
RFQ
1N5968
1N5968
Manufacturers: Microsemi
Description: DIODE ZENER 5.6V 5W AXIAL
Download: 1N5968.pdf
RFQ
Description: DIODE ZENER 6.2V 5W AXIAL