MIC37100-2.5WS
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
MIC37100-2.5WS Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: MIC37100-2.5WS
Manufacturer/Brand: Micrel / Microchip Technology
Product description IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT223
Datasheets: MIC37100-2.5WS.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Message
Specifications of MIC37100-2.5WS
Part Number MIC37100-2.5WS Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT223 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 68431 pcs Data sheet MIC37100-2.5WS.pdf
Related Products
MIC37100-3.3BS
MIC37100-3.3BS
Manufacturers: Micrel / Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT223
In stock: 94940 pcs
Download: MIC37100-3.3BS.pdf
RFQ
MIC37100-3.3BS TR
MIC37100-3.3BS TR
Download: MIC37100-3.3BS TR.pdf
RFQ
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT223
Download: MIC37100-1.8BS.pdf
MIC37100-2.5WS-TR
MIC37100-2.5WS-TR
Description: IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT223