MIC37100-2.5BS
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
MIC37100-2.5BS Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: MIC37100-2.5BS
Manufacturer/Brand: Micrel / Microchip Technology
Product description IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT223
Datasheets: MIC37100-2.5BS.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
Reference Price (In US Dollars)
858 pcs
  • Message
Specifications of MIC37100-2.5BS
Part Number MIC37100-2.5BS Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC REG LINEAR 2.5V 1A SOT223 Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Quantity Available 83864 pcs Data sheet MIC37100-2.5BS.pdf
Related Products
MIC37100-1.8BS TR
MIC37100-1.8BS TR
Manufacturers: Micrel / Microchip Technology
Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT223