255MHBS70K2H
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
Illinois Capacitor
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 255MHBS70K2H
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP FILM 2.5UF 10% 1.275KVDC RAD
Datasheets: 255MHBS70K2H.pdf
Reference Price (In US Dollars)
133 pcs
  • Message
Specifications of 255MHBS70K2H
Part Number 255MHBS70K2H Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP FILM 2.5UF 10% 1.275KVDC RAD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 15490 pcs Data sheet 255MHBS70K2H.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
255PHC250K
255PHC250K
Manufacturers: Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 2.5UF 10% 250VDC AXIAL