255MHBS55K2H
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
Illinois Capacitor
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 255MHBS55K2H
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP FILM 2.5UF 10% 1KVDC RADIAL
Datasheets: 255MHBS55K2H.pdf
Reference Price (In US Dollars)
322 pcs
  • Message
Specifications of 255MHBS55K2H
Part Number 255MHBS55K2H Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP FILM 2.5UF 10% 1KVDC RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 23962 pcs Data sheet 255MHBS55K2H.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
255G
255G
Manufacturers: Aavid Thermalloy
Description: THERMAL GREASE
In stock: 198 pcs
Download:
RFQ
255PHB400K2H
255PHB400K2H
Manufacturers: Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 2.5UF 10% 400VDC RADIAL
In stock: 35775 pcs
Download: 255PHB400K2H.pdf
RFQ
255H
255H
Manufacturers: ebm-papst Inc.
Description: FAN AXIAL 25X8MM 5VDC WIRE
Download: 255H.pdf
255N
255N
Manufacturers: ebm-papst Inc.
Download: 255N.pdf
255M
255M