254LC3700K5LM8
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
254LC3700K5LM8 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 254LC3700K5LM8
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP FILM 0.25UF 10% 700VAC SMD
Datasheets: 1.254LC3700K5LM8.pdf2.254LC3700K5LM8.pdf3.254LC3700K5LM8.pdf
Reference Price (In US Dollars)
9 pcs
  • Message
Specifications of 254LC3700K5LM8
Part Number 254LC3700K5LM8 Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP FILM 0.25UF 10% 700VAC SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant