254HC2800K2CM6
Illinois CapacitorIllinois Capacitor
254HC2800K2CM6 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 254HC2800K2CM6
Manufacturer/Brand: Illinois Capacitor
Product description CAP FILM 0.25UF 800VAC CHAS MT
Datasheets: 1.254HC2800K2CM6.pdf2.254HC2800K2CM6.pdf3.254HC2800K2CM6.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 769 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 769 pcs
Reference Price (In US Dollars)
12 pcs
  • Message
Specifications of 254HC2800K2CM6
Part Number 254HC2800K2CM6 Manufacturer Illinois Capacitor
Description CAP FILM 0.25UF 800VAC CHAS MT Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 769 pcs Data sheet 1.254HC2800K2CM6.pdf2.254HC2800K2CM6.pdf3.254HC2800K2CM6.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
254HC1700K2CM6
254HC1700K2CM6
Manufacturers: Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.25UF 700VAC CHAS MT
In stock: 1128 pcs
Download: 254HC1700K2CM6.pdf
RFQ
25499/19 BK005
25499/19 BK005
Manufacturers: Alpha Wire
Description: MULTI-PAIR 38C 24AWG BLK 100'
In stock: 3538 pcs
Download: 25499/19 BK005.pdf
RFQ
254HC3700K2EM8
254HC3700K2EM8
In stock: 481 pcs
Download: 254HC3700K2EM8.pdf
Manufacturers: Alpha Wire
Description: MULTI-PAIR 22C 24AWG BLK 100'
Download: 25499/11 BK005.pdf
Description: MULTI-PAIR 18C 24AWG BLK 100'
Description: MULTI-PAIR 30C 24AWG BLK 100'
254HC4102K2UM8
254HC4102K2UM8
Description: CAP FILM 0.25UF 1KVAC CHAS MT
In stock: 466 pcs
Download: 254HC4102K2UM8.pdf
254LC3700K5LM8
254LC3700K5LM8
Description: CAP FILM 0.25UF 10% 700VAC SMD