S2016NRP
Hamlin / LittelfuseHamlin / Littelfuse
S2016NRP Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: S2016NRP
Manufacturer/Brand: Hamlin / Littelfuse
Product description SCR NON-SENS 200V 16A TO-263
Datasheets: 1.S2016NRP.pdf2.S2016NRP.pdf3.S2016NRP.pdf
  • Message
Specifications of S2016NRP
Part Number S2016NRP Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description SCR NON-SENS 200V 16A TO-263 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 6389 pcs Data sheet 1.S2016NRP.pdf2.S2016NRP.pdf3.S2016NRP.pdf
Related Products
S2015L
S2015L
Manufacturers: Hamlin / Littelfuse
Description: SCR NON-SENS 200V 15A ISO TO-220
In stock: 2823 pcs
Download: S2015L.pdf
RFQ
S2015LTP
S2015LTP
Download: S2015LTP.pdf
RFQ
S2016NTP
S2016NTP
Description: SCR NON-SENS 200V 16A TO-263
Download: S2016NTP.pdf
S201DL
S201DL
Manufacturers: Johanson Technology
Description: CAP KIT CERAMIC 0.3PF-33PF 560PC