L401E3RP
Hamlin / LittelfuseHamlin / Littelfuse
Hamlin / Littelfuse
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: L401E3RP
Manufacturer/Brand: Hamlin / Littelfuse
Product description TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92
Datasheets: 1.L401E3RP.pdf2.L401E3RP.pdf
Reference Price (In US Dollars)
2000 pcs
  • Message
Specifications of L401E3RP
Part Number L401E3RP Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 149148 pcs Data sheet 1.L401E3RP.pdf2.L401E3RP.pdf
Related Products
L4018C2R2MDWDT
L4018C2R2MDWDT
Manufacturers: KEMET
Description: FIXED IND 2.2UH 1.44A 60 MOHM
In stock: 138087 pcs
Download: L4018C2R2MDWDT.pdf
RFQ
L4008V8TP
L4008V8TP
Manufacturers: Hamlin / Littelfuse
Description: TRIAC SENS GATE 400V 8A TO251
Download: L4008V8TP.pdf
Description: TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92
Download: L401E3.pdf
L401E3AP
L401E3AP
Download: L401E3AP.pdf
L401E6AP
L401E6AP
Download: L401E6AP.pdf
L401E5
L401E5
Download: L401E5.pdf
L401E5RP
L401E5RP
Download: L401E5RP.pdf
L401E375
L401E375
Download: L401E375.pdf
L401E6
L401E6