L4008V6TP
Hamlin / LittelfuseHamlin / Littelfuse
L4008V6TP Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: L4008V6TP
Manufacturer/Brand: Hamlin / Littelfuse
Product description TRIAC SENS GATE 400V 8A TO251
Datasheets: 1.L4008V6TP.pdf2.L4008V6TP.pdf
Reference Price (In US Dollars)
750 pcs
  • Message
Specifications of L4008V6TP
Part Number L4008V6TP Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TRIAC SENS GATE 400V 8A TO251 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 103395 pcs Data sheet 1.L4008V6TP.pdf2.L4008V6TP.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
L4008R6TP
L4008R6TP
Manufacturers: Hamlin / Littelfuse
Description: TRIAC 400V 8A TO220R
In stock: 85571 pcs
Download: L4008R6TP.pdf
RFQ
L4018C2R2MDWDT
L4018C2R2MDWDT
Manufacturers: KEMET
Description: FIXED IND 2.2UH 1.44A 60 MOHM
Download: L4018C2R2MDWDT.pdf
RFQ
L401E3
L401E3
Description: TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92