4438-PCE20D490-EK
Product Overview
Part Number: 4438-PCE20D490-EK
Manufacturer/Brand: Energy Micro (Silicon Labs)
Product description KIT DEV RF 490MHZ 20DBM DIRECT
Datasheets: 1.4438-PCE20D490-EK.pdf2.4438-PCE20D490-EK.pdf
  • Message
Specifications of 4438-PCE20D490-EK
Part Number 4438-PCE20D490-EK Manufacturer Energy Micro (Silicon Labs)
Description KIT DEV RF 490MHZ 20DBM DIRECT Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 6240 pcs Data sheet 1.4438-PCE20D490-EK.pdf2.4438-PCE20D490-EK.pdf
Description: LGH 3-POS RECEPTACLE KIT
In stock: 543 pcs
Download:
RFQ
44364
Manufacturers: Lumberg Automation
Description: RKWT/LED A 4-3-224/25 M
In stock: 1258 pcs
Description: 4 ROW BOX RECEPTACLE
In stock: 302 pcs
Download: 443796-2.pdf
44377
Description: RKMWV 3-224/3 M
Description: RKT 5-228/15 M
Download: 44382.pdf
4438-PCE20B490-EK
4438-PCE20B490-EK
Manufacturers: Energy Micro (Silicon Labs)
Description: KIT DEV RF 490MHZ 20DBM SPLIT
Download: 4438-PCE20B490-EK.pdf
Description: LGH-1 PLUG TO LGH-1/2 PLUG 16AWG
In stock: 27 pcs
Description: LGH 3POS,RCPT W/LEADS=10.0
Description: LGH 3 POS PLUG KIT
In stock: 447 pcs
4438-490-PDK
4438-490-PDK
Description: LINK BIDIRECT 20DBM CHINA ONLY
Download: 4438-490-PDK.pdf
Description: CONN RCPT 6POS R/A 22AWG GOLD
In stock: 263 pcs
Manufacturers: TE Connectivity AMP Connectors
In stock: 260 pcs
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year