505Q-0256-S010
ElectroswitchElectroswitch
505Q-0256-S010 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 505Q-0256-S010
Manufacturer/Brand: Electroswitch
Product description ROTARY ENCODER MAGNETIC 256PPR
Datasheets: 505Q-0256-S010.pdf
Reference Price (In US Dollars)
100 pcs
  • Message
Specifications of 505Q-0256-S010
Part Number 505Q-0256-S010 Manufacturer Electroswitch
Description ROTARY ENCODER MAGNETIC 256PPR Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 1513 pcs Data sheet 505Q-0256-S010.pdf
Related Products
505YG7K
505YG7K
Manufacturers: U.S. Sensor
Description: THERMISTOR NTC 5MOHM 4640K DO35
In stock: 135113 pcs
Download: 505YG7K.pdf
RFQ
505QPC250KB5A3L
505QPC250KB5A3L
Manufacturers: Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 5UF 10% 250VAC CHAS MT