B53TP50C-10
Crydom Co.Crydom Co.
B53TP50C-10 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: B53TP50C-10
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description RELAY SSR IP20 50A 3PHAS PNL MNT
Datasheets: 1.B53TP50C-10.pdf2.B53TP50C-10.pdf3.B53TP50C-10.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 513 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 513 pcs
Reference Price (In US Dollars)
10 pcs
  • Message
Specifications of B53TP50C-10
Part Number B53TP50C-10 Manufacturer Crydom Co.
Description RELAY SSR IP20 50A 3PHAS PNL MNT Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 513 pcs Data sheet 1.B53TP50C-10.pdf2.B53TP50C-10.pdf3.B53TP50C-10.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
B53TP50C
B53TP50C
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY 3PST-NO 50A 48-530V
In stock: 417 pcs
Download: B53TP50C.pdf
RFQ
B53TP25C-10
B53TP25C-10
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-530V
In stock: 494 pcs
Download: B53TP25C-10.pdf
RFQ
B53TP50CH
B53TP50CH
In stock: 446 pcs
Download: B53TP50CH.pdf
B532-2T
B532-2T
Description: MOD DIODE SCR 25A 240VAC .250"QC