B53TP25C
CrydomCrydom
B53TP25C Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: B53TP25C
Manufacturer/Brand: Crydom
Product description SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-530V
Datasheets: 1.B53TP25C.pdf2.B53TP25C.pdf3.B53TP25C.pdf
RoHs Status Lead free / RoHS Compliant
Stock Condition 480 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 480 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
50 pcs
  • Message
Specifications of B53TP25C
Part Number B53TP25C Manufacturer Crydom
Description SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-530V Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 480 pcs Data sheet 1.B53TP25C.pdf2.B53TP25C.pdf3.B53TP25C.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
B53TP25CH
B53TP25CH
Manufacturers: Crydom Co.
Description: RELAY SSR IP20 25A 3PHAS PNL MNT
In stock: 566 pcs
Download: B53TP25CH.pdf
RFQ
B53TP25C-10
B53TP25C-10
Manufacturers: Crydom
Description: SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-530V
In stock: 494 pcs
Download: B53TP25C-10.pdf
RFQ
B530CE-13
B530CE-13
Manufacturers: Diodes Incorporated
Description: DIODE SCHOTTKY 30V 5A SMC
In stock: 446359 pcs
Download: B530CE-13.pdf
B533-2T
B533-2T
Manufacturers: Crydom
Description: MOD DIODE SCR 25A 280VAC .250"QC
In stock: 3028 pcs
Download: B533-2T.pdf
Description: MOD DIODE SCR 25A 240VAC .250"QC