SH010M160ST
Cornell Dubilier ElectronicsCornell Dubilier Electronics
SH010M160ST Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SH010M160ST
Manufacturer/Brand: Cornell Dubilier Electronics
Product description CAP ALUM 1UF 20% 160V RADIAL
Datasheets: SH010M160ST.pdf
  • Message
Specifications of SH010M160ST
Part Number SH010M160ST Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP ALUM 1UF 20% 160V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant