SH010M050ST
Cornell Dubilier ElectronicsCornell Dubilier Electronics
SH010M050ST Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SH010M050ST
Manufacturer/Brand: Cornell Dubilier Electronics
Product description CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL
Datasheets: SH010M050ST.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Message
Specifications of SH010M050ST
Part Number SH010M050ST Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant