AFC226M16C12T
Cornell Dubilier ElectronicsCornell Dubilier Electronics
AFC226M16C12T Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: AFC226M16C12T
Manufacturer/Brand: Cornell Dubilier Electronics
Product description CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
Datasheets: AFC226M16C12T.pdf
  • Message
Specifications of AFC226M16C12T
Part Number AFC226M16C12T Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant