AFC107M06D16T-F
Cornell Dubilier ElectronicsCornell Dubilier Electronics
AFC107M06D16T-F Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: AFC107M06D16T-F
Manufacturer/Brand: Cornell Dubilier Electronics
Product description CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD
Datasheets: AFC107M06D16T-F.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1000 pcs
  • Message
Specifications of AFC107M06D16T-F
Part Number AFC107M06D16T-F Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant