RSFB2006
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
Bussmann (Eaton)
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: RSFB2006
Manufacturer/Brand: Bussmann (Eaton)
Product description RED SPOT FUSEBANK 200A 660V AC 6
Datasheets:
Stock Condition 35 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 35 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
  • Message
Specifications of RSFB2006
Part Number RSFB2006 Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description RED SPOT FUSEBANK 200A 660V AC 6 Lead Free Status / RoHS Status
Quantity Available 35 pcs Data sheet
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
RSFBL MTG
RSFBL MTG
Manufacturers: TSC (Taiwan Semiconductor)
Description: DIODE GEN PURP 100V 500MA SUBSMA
In stock: 2106233 pcs
Download: RSFBL MTG.pdf
RFQ
RSFALHRUG
RSFALHRUG
Description: DIODE GEN PURP 50V 500MA SUB SMA
In stock: 2143790 pcs
Download: RSFALHRUG.pdf
RFQ
RSFALHRVG
RSFALHRVG
Download: RSFALHRVG.pdf
RSFBL MQG
RSFBL MQG
Download: RSFBL MQG.pdf
RSFBL RFG
RSFBL RFG
Download: RSFBL RFG.pdf
RSFALHRTG
RSFALHRTG
Download: RSFALHRTG.pdf
RSFB2004
RSFB2004
Manufacturers: Bussmann (Eaton)
Description: RED SPOT FUSEBANK 200A 660V AC 4
In stock: 57 pcs
Download:
RSFBL M2G
RSFBL M2G
Download: RSFBL M2G.pdf
RSFALHRQG
RSFALHRQG
Download: RSFALHRQG.pdf
RSFBL MHG
RSFBL MHG
Download: RSFBL MHG.pdf
RSFALHRHG
RSFALHRHG
Download: RSFALHRHG.pdf
RSFBL R3G
RSFBL R3G
Download: RSFBL R3G.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year