CTX10-10-52-R
Bussmann (Eaton)Bussmann (Eaton)
CTX10-10-52-R Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: CTX10-10-52-R
Manufacturer/Brand: Bussmann (Eaton)
Product description FIXED IND 10UH 16.9A 5.1 MOHM TH
Datasheets: CTX10-10-52-R.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Message
Specifications of CTX10-10-52-R
Part Number CTX10-10-52-R Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FIXED IND 10UH 16.9A 5.1 MOHM TH Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant