SRU5028A-3R3Y
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
SRU5028A-3R3Y Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SRU5028A-3R3Y
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 3.3UH 2.8A 32 MOHM SMD
Datasheets: SRU5028A-3R3Y.pdf
Reference Price (In US Dollars)
2400 pcs
  • Message
Specifications of SRU5028A-3R3Y
Part Number SRU5028A-3R3Y Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 3.3UH 2.8A 32 MOHM SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant