SRU3028-680Y
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
SRU3028-680Y Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SRU3028-680Y
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 68UH 240MA 1.4 OHM SMD
Datasheets: SRU3028-680Y.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Message
Specifications of SRU3028-680Y
Part Number SRU3028-680Y Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 68UH 240MA 1.4 OHM SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant