SRU2009-100Y
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
SRU2009-100Y Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SRU2009-100Y
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 10UH 400MA 1.08 OHM
Datasheets: SRU2009-100Y.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1500 pcs
3000 pcs
  • Message
Specifications of SRU2009-100Y
Part Number SRU2009-100Y Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 10UH 400MA 1.08 OHM Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant