CS160808-2R7K
Bourns, Inc.Bourns, Inc.
CS160808-2R7K Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: CS160808-2R7K
Manufacturer/Brand: Bourns, Inc.
Product description FIXED IND 2.7UH 50MA 1 OHM SMD
Datasheets: CS160808-2R7K.pdf
Reference Price (In US Dollars)
4000 pcs
8000 pcs
  • Message
Specifications of CS160808-2R7K
Part Number CS160808-2R7K Manufacturer Bourns, Inc.
Description FIXED IND 2.7UH 50MA 1 OHM SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant