TL1008-10
Bantam ToolsBantam Tools
TL1008-10 Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: TL1008-10
Manufacturer/Brand: Bantam Tools
Product description DRILL BIT PCB ENGRAV 0.005" 10PK
Datasheets: TL1008-10.pdf
Stock Condition 343 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 343 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
5 pcs
10 pcs
25 pcs
  • Message
Specifications of TL1008-10
Part Number TL1008-10 Manufacturer Bantam Tools
Description DRILL BIT PCB ENGRAV 0.005" 10PK Lead Free Status / RoHS Status
Quantity Available 343 pcs Data sheet TL1008-10.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
TL1010
TL1010
Manufacturers: Bantam Tools
Description: DRILL BIT CARBIDE 0.010"
In stock: 2660 pcs
Download: TL1010.pdf
RFQ
Manufacturers: Bantam Tools
Description: DRILL BIT FLAT END MILL 1/100"
In stock: 339 pcs
Download: TL1010-10.pdf
RFQ
Description: DRILL BIT FLAT END MILL 1/64"
In stock: 412 pcs
Description: DRILL BIT CARBIDE 0.005"
In stock: 2727 pcs
Description: DRILL BIT CARBIDE 0.031"
Description: DRILL BIT MET ENGRAV 0.005" 10P
In stock: 442 pcs
Description: DRILL BIT BALL END MILL 1/64"
In stock: 414 pcs
Description: DRILL BIT CARBIDE 0.016"
Description: DRILL BIT BALL END MILL 1/32"
In stock: 495 pcs
TL1005800000G
TL1005800000G
Manufacturers: Anytek (Amphenol Anytek)
Description: 500 TB WIR PRO 90D SOL
Download: TL1005800000G.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year