SDR-240-48
Atop TechnologiesAtop Technologies
Atop Technologies
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SDR-240-48
Manufacturer/Brand: Atop Technologies
Product description AC/DC CONVERTER 48V 240W
Datasheets: SDR-240-48.pdf
Stock Condition 779 pcs stock
Ship From Hong Kong
Shipment Way DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 779 pcs
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
  • Message
Specifications of SDR-240-48
Part Number SDR-240-48 Manufacturer Atop Technologies
Description AC/DC CONVERTER 48V 240W Lead Free Status / RoHS Status
Quantity Available 779 pcs Data sheet SDR-240-48.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
SDR-2
SDR-2
Manufacturers: 3M
Description: SCOTCH CODE REFILL # 2
In stock: 20415 pcs
Download: SDR-2.pdf
RFQ
SDR-40-49
SDR-40-49
Manufacturers: 3M
Description: SCOTCH CODE REFILL # 40-49
In stock: 22255 pcs
Download: SDR-40-49.pdf
RFQ
Manufacturers: MEAN WELL
Description: AC/DC CONVERTER 24V 240W
In stock: 883 pcs
Download: SDR-240-24.pdf
SDR-4
SDR-4
Description: SCOTCH CODE REFILL # 4
Download: SDR-4.pdf
SDR-34
SDR-34
Manufacturers: Jonard Tools
Description: SCREWDRIVER SQUARE #3 8.5"
Download: SDR-34.pdf
SDR-30
SDR-30
Manufacturers: CUI, Inc.
Description: CONN PLUG MALE DIN 3POS SOLDER
Download: SDR-30.pdf
SDR-240-48
SDR-240-48
Manufacturers: MEAN WELL
Description: AC/DC CONVERTER 48V 240W
In stock: 957 pcs
Download: SDR-240-48.pdf
Description: SCOTCH CODE REFILL # 20-29
SDR-24
SDR-24
Manufacturers: Jonard Tools
Description: SCREWDRIVER SQUARE #2 8.5"
Download: SDR-24.pdf
Description: AC/DC CONVERTER 48V 120W
SDR-3
SDR-3
Description: SCOTCH CODE REFILL # 3
Download: SDR-3.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year