SK551E685ZAR
AVX CorporationAVX Corporation
SK551E685ZAR Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SK551E685ZAR
Manufacturer/Brand: AVX Corporation
Product description CAP CER 6.8UF 100V Z5U RADIAL
Datasheets: SK551E685ZAR.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
  • Message
Specifications of SK551E685ZAR
Part Number SK551E685ZAR Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 6.8UF 100V Z5U RADIAL Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 7994 pcs Data sheet SK551E685ZAR.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
SK55B M4G
SK55B M4G
Manufacturers: TSC (Taiwan Semiconductor)
Description: DIODE SCHOTTKY 50V 5A DO214AA
In stock: 603992 pcs
Download: SK55B M4G.pdf
RFQ
SK55B R5G
SK55B R5G