SK551E685ZAA
AVX CorporationAVX Corporation
AVX Corporation
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: SK551E685ZAA
Manufacturer/Brand: AVX Corporation
Product description CAPACITOR
Datasheets: SK551E685ZAA.pdf
RoHs Status Contains lead / RoHS non-compliant
  • Message
Specifications of SK551E685ZAA
Part Number SK551E685ZAA Manufacturer AVX Corporation
Description CAPACITOR Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Quantity Available 5585 pcs Data sheet SK551E685ZAA.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
SK54C V7G
SK54C V7G
Manufacturers: TSC (Taiwan Semiconductor)
Description: DIODE SCHOTTKY 5A 40V DO-214AB
In stock: 384776 pcs
Download: SK54C V7G.pdf
RFQ
SK55AFL-TP
SK55AFL-TP
Manufacturers: Micro Commercial Components (MCC)
Description: DIODE SCHOTTKY 50V 5A DO221AC
Download: SK55AFL-TP.pdf
RFQ
SK55B M4G
SK55B M4G
Description: DIODE SCHOTTKY 50V 5A DO214AA
Download: SK55B M4G.pdf
SK54L-TP
SK54L-TP
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 5A DO214AB
Download: SK54L-TP.pdf
SK54TR
SK54TR
Manufacturers: Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY 40V SMC
Download: SK54TR.pdf
SK551E685ZAATR1
SK551E685ZAATR1
Manufacturers: AVX Corporation
Description: CAPACITOR
Download: SK551E685ZAATR1.pdf
SK551E685ZAR
SK551E685ZAR
Manufacturers: AVX Corporation
Description: CAP CER 6.8UF 100V Z5U RADIAL
Download: SK551E685ZAR.pdf
SK54CHM6G
SK54CHM6G
Download: SK54CHM6G.pdf
SK54C V6G
SK54C V6G