FFWE6K0107K--
AVX CorporationAVX Corporation
FFWE6K0107K-- Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: FFWE6K0107K--
Manufacturer/Brand: AVX Corporation
Product description CAP FILM 100UF 10% 600VDC SCREW
Datasheets: FFWE6K0107K--.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Message
Specifications of FFWE6K0107K--
Part Number FFWE6K0107K-- Manufacturer AVX Corporation
Description CAP FILM 100UF 10% 600VDC SCREW Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant