FFWE6C0476K--
AVX CorporationAVX Corporation
FFWE6C0476K-- Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: FFWE6C0476K--
Manufacturer/Brand: AVX Corporation
Product description CAP FILM 47UF 10% 900VDC SCREW
Datasheets: FFWE6C0476K--.pdf
Reference Price (In US Dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Message
Specifications of FFWE6C0476K--
Part Number FFWE6C0476K-- Manufacturer AVX Corporation
Description CAP FILM 47UF 10% 900VDC SCREW Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant