12067A0R5BAT2A
AVX CorporationAVX Corporation
12067A0R5BAT2A Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 12067A0R5BAT2A
Manufacturer/Brand: AVX Corporation
Product description CAP CER 0.5PF 500V NP0 1206
Datasheets: 1.12067A0R5BAT2A.pdf2.12067A0R5BAT2A.pdf3.12067A0R5BAT2A.pdf
Reference Price (In US Dollars)
4000 pcs
  • Message
Specifications of 12067A0R5BAT2A
Part Number 12067A0R5BAT2A Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.5PF 500V NP0 1206 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Related Products
Manufacturers: Agastat Relays / TE Connectivity
Description: Z-PACK HS3 HDR ASSY 6R 30P RH
In stock: 14521 pcs
Download:
RFQ
12067A100MAT2A
12067A100MAT2A
Manufacturers: AVX Corporation
Description: CAP CER 10PF 500V NP0 1206
Download: 12067A100MAT2A.pdf
RFQ
Description: Z-PACK HS3 HDR ASSY 6R 60P FT
Download:
12067A100KAT2A
12067A100KAT2A
Manufacturers: AVX Corporation
Download: 12067A100KAT2A.pdf
Manufacturers: Phoenix Contact
Description: CRIMPFOX TOOL
In stock: 495 pcs
Download: 1206748.pdf
12067A100JAT4A
12067A100JAT4A
Description: CAP CER 10PF 500V C0G/NP0 1206
Download: 12067A100JAT4A.pdf
12067A100GAT2A
12067A100GAT2A
Download: 12067A100GAT2A.pdf
Description: Z-PACK HS3 HDR ASSY 60P
12067A100JAT2A
12067A100JAT2A
Download: 12067A100JAT2A.pdf
12067A101GAT2A
12067A101GAT2A
Description: CAP CER 100PF 500V NP0 1206
Download: 12067A101GAT2A.pdf
Manufacturers: Phoenix Contact
Description: CRIMPFOX TOOL
In stock: 498 pcs
Download: 1206751.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year