5500R-562J
API DelevanAPI Delevan
API Delevan
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: 5500R-562J
Manufacturer/Brand: API Delevan
Product description FIXED IND 5.6UH 9.5A 11 MOHM SMD
Datasheets: 5500R-562J.pdf
Reference Price (In US Dollars)
600 pcs
  • Message
Specifications of 5500R-562J
Part Number 5500R-562J Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 5.6UH 9.5A 11 MOHM SMD Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Quantity Available 21463 pcs Data sheet 5500R-562J.pdf
Shipment
★ Delivery time will need 2-4 Days to most of country all over the world by DHL/UPS/FEDEX/TNT.
FedexDHLUPSTNT
AFTER-SALES GUARANTEE
Related Tags
Related Products
5500R-565J
5500R-565J
Manufacturers: API Delevan
Description: FIXED IND 5.6MH 480MA 4.24 OHM
In stock: 22910 pcs
Download: 5500R-565J.pdf
RFQ
5500R-563J
5500R-563J
Manufacturers: API Delevan
Description: FIXED IND 56UH 4.81A 43 MOHM SMD
Download: 5500R-563J.pdf
RFQ
5500R-562K
5500R-562K
Description: FIXED IND 5.6UH 9.5A 11 MOHM SMD
Download: 5500R-562K.pdf
5500R-564K
5500R-564K
Description: FIXED IND 560UH 1.4A 504 MOHM
Download: 5500R-564K.pdf
5500R-476J
5500R-476J
Description: FIXED IND 47MH 170MA 33.7 OHM
Download: 5500R-476J.pdf
5500R-474K
5500R-474K
Description: FIXED IND 470UH 1.59A 393 MOHM
Download: 5500R-474K.pdf
5500R-475J
5500R-475J
Description: FIXED IND 4.7MH 510MA 3.79 OHM
Download: 5500R-475J.pdf
5500R-475K
5500R-475K
Download: 5500R-475K.pdf
5500R-563K
5500R-563K
Download: 5500R-563K.pdf
5500R-476K
5500R-476K
Download: 5500R-476K.pdf
5500R-564J
5500R-564J
Download: 5500R-564J.pdf
5500R-474J
5500R-474J
Download: 5500R-474J.pdf
Industry News
Rohm adds 10 automotive SiC mosfets
ON adds to SiC MOSFETs
APEC: TI thinks laterally to make ac-dc chip with 15mW stand-by
Sponsored Content: SIGLENT SVA1015X Spectrum Analyser
Semi manufacturing equipment spend expected to decline 14% this year and grow 27% next year