PE0603FRF470R05L
YageoYageo
PE0603FRF470R05L Image
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: PE0603FRF470R05L
Manufacturer/Brand: Yageo
Product description RES 0.05 OHM 1% 0.4W 0603
Datasheets: PE0603FRF470R05L.pdf
  • Message
Specifications of PE0603FRF470R05L
Part Number PE0603FRF470R05L Manufacturer Yageo
Description RES 0.05 OHM 1% 0.4W 0603 Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant