MAX357R00D
Vishay Precision GroupVishay Precision Group
Vishay Precision Group
Image may be representation. See specifications for product details.
Product Overview
Part Number: MAX357R00D
Manufacturer/Brand: Vishay Precision Group
Product description RES 357 OHM 0.5% 0.3W RADIAL
Datasheets: 1.MAX357R00D.pdf2.MAX357R00D.pdf
Reference Price (In US Dollars)
20 pcs
  • Message
Specifications of MAX357R00D
Part Number MAX357R00D Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 357 OHM 0.5% 0.3W RADIAL Lead Free Status / RoHS Status